Choroba Leśniowskiego-Crohna

Choroba Crohna (Leśniowskiego-Crohna) to przewlekły, nieswoisty proces zapalny ściany przewodu pokarmowego, który może dotyczyć każdego jego odcinka. Najczęściej lokalizuje się w końcowej części jelita cienkiego oraz na początku jelita grubego.

Przy chorobie występują typowe objawy zapalenia, tj. zmęczenie, gorączka, ale także bóle części dotkniętej zapaleniem, biegunki, ubytek wagi. a nawet niedokrwistość. Przy zaatakowaniu odbytu mogą pojawić się przetoki, ropnie i wrzody, tworzące połączenia między innymi organami i jelitem, np. przewodem żółciowym, pochwą itp.

W celu zdiagnozowania przeprowadza się serię testów włącznie z ultrasonografią, endoskopią i wymazem histologicznym.

Pomimo intensywnych badań nie udało się dociec ostatecznej przyczyny tej choroby. Wydaje się, że ważną rolę odgrywa dziedziczność, wspomagana przez takie czynniki jak infekcje, zła dieta, stan immunologiczny organizmu. Kwestia wpływu stanu psychicznego jest nadal sporna.

Leczenie odbywa się za pomocą kortykosteroidów z długookresowym podawaniem preparatów z kwasem 5-aminosalicylowym a także antybiotyków. W przypadku niemożliwości pokonania choroby lub komplikacji usuwa się daną część układu pokarmowego.

Gastroenterologie s.r.o. prowadzi diagnostykę i terapię choroby Crohna. 

 

Gastrologia

Gastrologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny internistycznej. Podstawowymi metodadami badawczymi w endokoskopii są gastroskopia przeznosowa i kolonoskopia.

Otyłość

Otyłość i nadwaga leczone są bezinwazyjnie -balon żołądkowy BIB (BMI >27,0), dopasowywany balon SPATZ (BMI >35,0) oraz
EndBall (BMI> 27,0)

V leczeniu chorob hemoroidalnych aplikujemy pozachirurgiczne metody, takie jak elastyczna ligatura
Barrona, laserowa fotokoagulacja (Infra-Rot) oraz laser diodowy (Help-HALO)

Technika regenracyjna hydrokolonoterapii pozwala wypłukać jelita tym samym wspierając
oczyszczenie organizmu i pomagajac przy przewlekłych problemach z zatwardzeniem lub biegunką
oraz jako przygotowanie do badania kolonoskopowego.